دیوارپوش کاهگلی؛ انتخاب ویژه سنتی‌ها

دیوارپوش کاهگلی، برای سنتی ها

همواره انسان به دنبال آن است که ارتباط بیشتر با دنیای طبیعی داشته باشد و حس گرم و صمیمی را به فضای خانه بازگرداند. دیوارپوش کاهگلی یکی از گزینه های بسیار دلنشین می باشد که زنده کننده حس نوستالوژی قدیمی است.

دیوارپوش کاهگلی، برای سنتی ها

دیوارپوش های کاهگلی را می توان به دو صورت استفاده نمود.

صورت اول آن، تداعی خانه های کاهگلی روستایی یعنی همان نوع سنتی است و نوع دوم آن کاهگل مصنوعی است که رنگ و دیوارپوش طرح کاهگل است و از نوعی پلیمر رنگی بر پایه رزین های سیلیکونی تهیه می شوند.

این طرح، بعد از اینکه خشک شد، شبیه به کاهگل می شود.

دیوارپوش کاهگلی، برای سنتی ها

 

برای اینکه یک خانه ویلایی سنتی داشته باشید، استفاده از دیوارپوش کاهگلی نمای بیرونی ساختمان و یا دیوارهای حیاط  گزینه بسیار مناسبی است.

آیا بهتر نیست از کاهگل طبیعی به جای کاهگل مصنوعی استفاده کنیم؟

خیر، کاهگل طبیعی قابلیت شستشو ندارد و حتی قابلیت آن را دارد که در آب حل شود. کاهگل طبیعی باعث ایجاد گرد و غبار در منزل و در نتیجه زود کثیف شدن دیوار منزل می شود. اما دیوارپوش مصنوعی با طرح کاهگل این مشکلات را ندارد و با آسودگی خاطر می توان از آن در نمای بیرونی ساختنمان و محیط های مرطوب استفاده نمود.

البته در فضای آپارتمان مثلا در دیوار انتهایی پذیرایی یا در دو دیوار روبروی هم  می توان از طرح کاهگل استفاده نمود و فقط محدود به خانه های ویلایی نیست.

دیوارپوش کاهگلی، برای سنتی ها

اگر از دیوارپوش کاهگلی استفاده می نمایید، دقت کنید المان های دیگر را نیز باید سنتی انتخاب کنید تا هارمونی فضای سنتی حفظ شود وگرنه دیوارپوش نمی تواند به تنهایی، زیبایی و جذابیت خاصی به فضای منزل شما ببخشد.

مثلا مقابل یک دیوار کاهگلی گذاشتن یک تخت نشیمن چوبی انتخاب هوشمندانه ای است.

از المان های کلاسیک که می توانند با دیوارپوش کاهگلی متناسب باشند، می توان به فانوس های سنتی، آینه ها و قاب های هنری سنتی، سماور سنتی، تابلو فرش های قدیمی اشاره نمود.

رنگ دیوارپوش کاهگلی را می توان با المان های سنتی با رنگ سرد تکمیل نمود.

دیوارپوش کاهگلی، برای سنتی ها

مزایای دیوارپوش کاهگلی 

دیوارپوش کاهگلی علاوه بر هزینه پایین تر آن نسبت به مصالح مشابه، بعد از خشک شدن انعطاف پذیر می باشد و قابل شکل دهی و فرم دادن به صورت دلخواه می باشد.

با قلمو یا پاشش به راحتی دیوارپوش کاهگلی اجرا می گردد. دارای چسبندگی بالایی است و به سرعت خشک می شود و از مواد غیر سمی در ساخت آن استفاده می شود و به طبیعت آسیبی نمی زند.

دیوارپوش کاهگلی مقاومت بالایی در برابر برف و باران داشته و در مقابل اشعه UV خورشید از بین نمی رود و رنگ آن تغییر نمی کند و از سطح دیوار به راحتی جدا نمی شود و مشکلی برای فضا پیش نمی آید.

اگر مشکلی برای دیوارپوش کاهگلی پیش بیاید به راحتی قابل ترمیم است.

خوانندگان این پست، مطالب زیر را نیز خوانده اند:
به اشتراک گذاری این پست :

آیا این پست را می پسندین؟

View Results

Loading ... Loading ...

دیدگاه خود را ارسال نمایید

رفتن به بالای صفحه