☺ رورؤک کودک

☺ پرفروش ترین های بازار

پرفروش ترین های رورؤک کودک + قیمت روز و خرید اینترنتی روروک کودک: گامی در مسیر استقلال و تحرک رشد و تکامل کودکان، فرآیندی شگفت‌انگیز و پر از لحظات شیرین و هیجان‌انگیز است. روروک به عنوان ابزاری کاربردی، می‌تواند به کودک شما در یادگیری راه رفتن و افزایش استقلال و تحرک او کمک کند. در […]

معرفی و خرید 20 مدل رورؤک زیبا

رورؤک

راهنمای خرید رورؤک ; همه آن‌چه باید بدانید
قدم برداشتن براي هر کودکی خوش آیند و براي پدر و مادر نیز شیرین و بیادماندنی است؛ در عین حال همواره برداشتن نخستین قدم ها هم براي پدر و مادر و هم کودک با ترس از زمین خوردن همراه است. استفاده از یک روروئک مناسب میتواند کودک شما را در این راستا حمایت کند. همچنين روروئک وسیله ای کاربردی و مناسب برای تشويق کودک به ايستادن و استفاده از پاهايش براي حركت است.
مزایای روروئک
با رشد کودکان، علاقه آنها به کشف محیط اطراف خود نیز بیش تر ميشود. کودکان معمولاً بین 12 تا 17 ماهگی آغاز به راه رفتن می کنند؛ ولی این فرآیند در کودکان مختلف متمایز است. برخی بچه ها قدرت ریسک پذیری بیشتری دارند و برخی کم تر. معمولاً بچه ها با پاهايي باز و دست هایی که به اطراف باز کرده اند قدم های بزرگی برمي دارند. آن ها با اين کار تعادل شان را حفظ مي کنند.

سرعت اين قدم ها هنوز در اختيار آن ها نيست و گاهي ممکن است به قدری تند راه بروند که نتوانند بايستند و گاهی هم آن قدر آهسته که سبب شود دائم به زمين بخورند. وسیله های متعددی براي کمک به راه رفتن کودک وجود دارند مثل: اسباب‌بازي های چرخدار، روروئک و واکر که وسایل سرگرم کننده و کمک اموزشی خوبی براي بچه به حساب می آید. در این بخش ما به معرفی فکتورهای مهم در انتخاب یک روروئک مناسب پرداخته ایم.

کودکان عاشق این هستند که ازادانه و بدون مداخله بزرگترها راه بروند و قطعاً شما هم فرصت این را ندارید که مدام فرزند دلبدتان را همراهی کنید و مراقب وی باشید که موقع راه رفتن زمین نخورد، پس باید روروئکی انتخاب کنید که به جای مراقب ایمنی کودک باشد. البته که زمان گذاشتن بچه در روروئک باید محیط را بررسیکنید که خطری بچه را باتوجه به حرکت تهدید نکند. مثل راه پله، شیئی که با ضربه خوردن روروک به آن روی بچه برگردد و…

راهنمای خرید روروئک
– ایمنی روروئک
ویژگی هایی که در ادامه عنوان کرده ایم در افزایش ایمنی روروک نقش مهمی دارد:
روروک باید براي پیشگیری از آسیب دیدن بچه در قسمت های مهم دارای ضربه گیر باشد. روروکهایی که قسمت پائین پهن تر و ضخامت بيشتري نسبت به ساير روروکها دارند از نظر ایمنی در جايگاه بالاتري قرار دارند. چرخ های روروئک پدهای ضد لغزش داشته باشند. ترمز کاهش سرعت داشته باشد، طوری که به کودک اجازه ندهد از سرعت خاصی تجاوز کند.

– قابلیت حرکت آسان و روان روروئک
به خاطر داشته باشید که روروئک وسیله ای براي حرکت کودک شما است، پس باید بتواند به آسانی آن را با خود بکشد و جا به جا کند. بنابراین روروک باید به قدر کافی سبک باشد، همچنين شیوه اتصال و جنس چرخ ها باید به گونه ای باشد که بیش از حد اصطکاک ایجاد نکند.

– ابزار سرگرمی روروک
هنگامی که کودک از راه رفتن خسته ميشود، خوب است چیزی داشته باشد که با آن مشغول شود. چیزهایی مانند:اسباب‌بازي های تعبیه شده، کلیدهای موسیقی، اشکال برجسته و بافت هایی که بتواند آن ها را لمس و با آن ها بازي کند. این روروک ها علاوه بر کمک به راه رفتن میتوانند ابزار آموزش متعددی براي بچه داشته باشند. از رنگ و چراغ گرفته تا کلیدهای پیانویی براي پخش ملودی و جغجغه و مهره های بازي که هرکدام از آنها میتوانند به تقویت قوای بينايي، شنوایی و لامسه بچه کمک کنند.

– روروئک قابل تنظیم
ارتفاع روروئک دارای اهمیت زيادي است و پاهای بچه باید با زمین در تماس باشد. ارتفاع روروئک نه به قدری کوتاه باشد که پاهای بچه خم شود و نه به اندازه ای بلند که پاهای او به زمین نرسد. بچه شما در سن رشد است و در مدت زمان کوتاهی قد او بلندتر ميشود و مسلم است که شما نمی توانید دائم روروک جدیدی تهیه کنید، پس باید از همان اول روروئکی تهیه کنید که امکان سازگاری با رشد بچه و تنظیم ارتفاع را داشته باشد. صندلی روروک نیز بهتر است قابل تنظیم باشد.

– مواد سازنده و ساختار روروک
آیا موادی که در ساخت روروک استفاده شده اند، براي سلامتی کودک ضرری ندارند؟ به عنوان مثال برخی از اقسام پلاستیک یا رنگها دارای ترکیبات سمی و نامطلوبی هستند که براي تنفس بچه نامناسبند.

وسایل جانبی مثل عروسک ها، بخش هایی براي پخش موسیقی و بطور کلی هر چیزی که مازاد بر خود وسیله به آن الحاق و وصل ميشود هم نباید کوچک و قابل جدا شدن باشد. در این صورت، امکان این که بچه، وسیله را جدا کرده و در دهان بگذارد وجود دارد.

– روروئک تا شو
درصورتی که واکر بچگی تهیه کنید که قابلیت تاشدن و کوچک شدن داشته باشد میتوانید آن را در سفر یا حتی مهمانی بهمراه ببرید و کودکتان را از آن بهره مند کنید. روروک های تاشو، فضای کمتری می گیرند و زمانیکه کودک نمی خواهد از آن استفاده کند، قابلیت تا کردن وسیله وجود دارد.

– قابل شست و شو بودن روروک
در ساخت روروک و واکر باید از مواد اولیه با کیفیت و عاری از مواد مضر استفاده شده باشد. همچنين جنس تمامی ی اجزای روروک اعم از روکش صندلی، چرخها و… باید قابلیت شست و شو داشته باشند.

امکان دارد کودک شما حین خوردن خوراکي روی روروئک، آن را کثیف کند، روی صندلی آن دستشویی کند و… بنابر این براي حفظ بهداشت و سلامت کودک نیاز به شستشوی روروک دارید. و یا ممکن است روروئک کودک را در خارج از منزل استفاده کنید و باز بخواهید در خانه بیاورید در اینصورت هم قطعاً چرخهای روروئک نیاز به شست و شو دارند.

معایب روروئک
افراط و زیاده روی در استفاده از هر وسیله ای مطلوب و مفید نخواهد بود. در استفاده از روروک هم باید تعادل را رعایت کنید. استفاده بیش تر از ۳۰ دقیقه از روروک در روز براي بچه زیان آور است و روی الگوهای یادگیری اش در راه رفتن اثر منفی می گذارد. هر وسیله ای مزایا و معایبی دارد که کنترل این نقاط مثبت و منفی کاملاً به دست خود شماست.
[ سایت beytoote ]